In the Press

GAZETE RİZE: Koronavirüs ile İlgili Tüm Gelişmeler “Covid-19 Hub”da

Yunus Emre Enstitüsü, en güncel bilimsel çalışmaların ve teknolojik gelişmelerin en güvenilir kaynaklardan takip edilmesini sağlamak için “Covid-19 Hub” adlı bilimsel platformu kullanıma açtı.

Yunus Emre Enstitüsü, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürüttüğü Türkiye Akademik ve Bilimsel İş Birliği (TABİP) kapsamında korona virüsün (Covid-19) çaresini bulmak için çalışan tüm paydaşların; en güncel bilimsel çalışmaları ve teknolojik gelişmeleri en güvenilir kaynaklardan takip edebilmesini sağlamak amacıyla kurduğu bilimsel platformu “covid19.tabipacademy.com” adresi üzerinden kullanıma açtı. “Covid-19 Hub” adlı site onlarca konu başlığı altında yüzlerce makale ve analizi ücretsiz olarak herkesin kullanımına sunuyor. Yunus Emre Enstitüsü, korona virüse karşı yürütülen bilimsel ve teknolojik mücadeleye “Covid-19 Hub” ile katkı sunuyor.

En güncel gelişmeleri, verileri ve bulguları ana kaynaklardan derleyerek; yüz binlerce hastanın hayatını kurtarmak ve virüsün yayılmasını durdurmak için zamanla yarışan bilim insanları, doktorlar, medikal malzeme üreticileri ve ilgili tüm paydaşların erişimine sunarak, korona virüse karşı yürütülen bilimsel ve teknolojik mücadeleye hız katıyor.

Devamını okumak için buraya tıklayın»

Leave a Comment