Proje Çağrısı

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2020 Yılı COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Destek Programı

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2020 Yılı COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Destek Programı kapsamında Kar Amacı Gütmeyen Kurum ve Kuruluşlar ile Kar Amacı Güden İşletmelere Yönelik mali destek programını 1 Nisan 2020 itibariyle ilan etmiştir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonda hazırlanan destek programı kapsamında toplam 6 milyon TL kaynak kullandırılması planlanmaktadır.

Programın Amacı: COVID-19 salgın riski ile mücadeleye katkı sağlayacak ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelerin desteklenmesi.

Programın Öncelikleri: 
Öncelik 1: Virüsün yayılımının önlenmesi ve kontrol altına alınması
Öncelik 2: Halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları
Öncelik 3: Salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamalar geliştirilmesi

Uygun Başvuru Sahipleri:
► Kar Amacı Gütmeyen Kurum ve Kuruluşlar
•    Valilik, Kaymakamlıklar, Kamu Kurumlarının Bölge, İl ve İlçe Müdürlükleri
•    Yerel Yönetimler
•    Kamu Kurumu Niteliğinde Meslek Kuruluşları (Odalar, Borsalar vb.)
•    Organize Sanayi Bölgeleri, Kooperatifler
•    Sivil Toplum Kuruluşları (Dernek, Vakıf vb.)
•    Üniversiteler, Fakülte, Enstitü
•    Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Şirketleri

► Kar Amacı Güden İşletmeler

Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2020 Perşembe Saat: 18:00

Proje başvurularının, internet ortamında yer alan Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS; https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr/Kays/KaysIstemci/giris.jsp) üzerinden yapılması ve son başvuru tarihi olan 30 Nisan 2020 Perşembe günü saat 18.00’den önce KAYS üzerinden tamamlanması gerekmektedir.  Proje başvurusunun KAYS üzerinden yapılmasından itibaren en geç 5 iş günü içerisinde 8 Mayıs 2020 Cuma günü (saat 17:00) KAYS tarafından üretilen taahhütnamenin e-imza ile imzalanması veya ıslak imzalı çıktısının posta yolu ile Ajans Merkezi’ne ulaştırılması gerekmektedir.
İlanen duyurulur.
Kişisel verileriniz korunması ile ilgili sorumluluğumuzun bilinci ile Kanun’da tanımlı şekli ile “Veri Sorumlusu” sıfatıyla, kişisel verilerinizi aydınlatma metninde belirtildiği ve mevzuat tarafından emredilen sınırlar çerçevesinde işlemekteyiz.
Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili aydınlatma metnine https://www.geka.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.
PROGRAMLA İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Detaylı bilgi için: https://geka.gov.tr/tr/haber/2020-yili-covid-19-ile-mucadele-ve-dayaniklilik-destek-programi-ilan-edilmistir

Leave a Comment