Proje Çağrısı

İstanbul’da Koronavirüs ile Acil Müdahale Projelerine 51 Milyon TL

COVİD-19 ile mücadele çalışmalarına Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan 26 Kalkınma Ajansı da destek verecek. Kalkınma ajansları, kendi bölgelerinde salgın riskinin yayılımını en aza indirmeye yönelik acil çözüm sunan projelere katkı sunacak. İstanbul Kalkınma Ajansı 51 milyon TL kaynak tahsis edilen COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı’nı ilan etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA), ilan ettiğiCOVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında  İstanbul’da virüsün yayılımının önlenmesi ve kontrol altına alınması, halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları, salgının ülke, bölge ekonomisine olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik üç öncelikli alanda projeler desteklenecek. 51 Milyon TL kaynak tahsis edilen programa kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar ile kâr amacı güden işletmeler 30 Nisan 2020 tarihine kadar başvurabilecek.

Proje Başına Azami Destek Tutarı 2 Milyon Lira

Proje başına asgari destek tutarının 200 bin TL, azami destek tutarının 2 milyon TL olduğu program kapsamında kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar için projenin toplam uygun maliyetinin %100’üne kadar destek sağlanacak. Bu oran kâr amacı güden işletmeler için %50 olarak gerçekleşecek.

Virüsün yayılımının önlenmesine yönelik çalışmalar desteklenecek

COVID-19 virüsünün yayılımının önlenmesine yönelik kritik öneme sahip “sosyal mesafeyi koruma” ve “evde kalma” tedbirlerinin sürdürülebilir bir şekilde uygulanmasının sağlanması; psiko-sosyal destek sağlanması ile salgın hakkında bilgilendirici, farkındalık artırıcı, yönlendirici ve bilgi kirliliğini önleyici faaliyetler içeren projeler desteklenecek.

Halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmalarına katkı sunulacak

COVID-19 salgınına karşı önleyici ve koruyucu tedbirler kapsamında acil ihtiyaç duyulan ürün, hizmet ve organizasyonların geliştirilerek uygulanması desteklenecek.

Salgının ekonomiye negatif etkilerinin azaltılması için çalışılacak  

Salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamalar geliştirilmesine katkı sunulacak. Salgın nedeniyle ekonomik faaliyetlerin yürütülmesinde ortaya çıkabilecek aksaklıkların giderilmesine yönelik çözümler sunan projeler desteklenecek.

Başvuru sahipleri son başvuru tarihini bekle­meden COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programına başvuru­da bulunabilecek. Proje başvuruları sadece online ortamda Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden kabul edilecek.

Detaylı bilgi için: https://www.istka.org.tr/haberler/istanbul-da-koronavirus-ile-acil-mudahale-projelerine-51-milyon-tl/

Leave a Comment