In the Press

HAYAT: Koronavirüsle İlgili Tüm Gelişmeler Tek Bir Sitede

Yunus Emre Enstitüsü, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürüttüğü Türkiye Akademik ve Bilimsel İş Birliği Projesi (TABİP) kapsamında COVID-19’un çaresini bulmak için çalışan tüm paydaşların; en güncel bilimsel çalışmaları ve teknolojik gelişmeleri en güvenilir kaynaklardan takip edebilmesini sağlamak amacıyla kurduğu bilimsel platformu covid19.tabipacademy.com adresi üzerinden kullanıma açtı!

Yunus Emre Enstitüsü, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürüttüğü Türkiye Akademik ve Bilimsel İş Birliği (TABİP) kapsamında COVID-19’un çaresini bulmak için çalışan tüm paydaşların; en güncel bilimsel çalışmaları ve teknolojik gelişmeleri en güvenilir kaynaklardan takip edebilmesini sağlamak amacıyla kurduğu bilimsel platformu covid19.tabipacademy.com adresi üzerinden kullanıma açtı! “Covid-19 Hub” adlı site onlarca konu başlığı altında yüzlerce makale ve analizi ücretsiz olarak herkesin kullanımına sunuyor.

Yunus Emre Enstitüsü, koronavirüse karşı yürütülen bilimsel ve teknolojik mücadeleye bu kapsamlı platformla katkı sunuyor. En güncel gelişmeleri, verileri ve bulguları ana kaynaklardan derleyerek yüzbinlerce hastanın hayatını kurtarmak ve virüsün yayılmasını durdurmak için zamanla yarışan bilim insanları, doktorlar, medikal malzeme üreticileri ve ilgili tüm paydaşların erişimine sunuyor ve koronavirüse karşı yürütülen bilimsel ve teknolojik mücadeleye hız katıyor.

Devamını okumak için tıklayın »

Leave a Comment