Haberler Halk Sağlığı Tıp Turkey

Koronavirüs Avrupa’ya 2019 Kasım’da Gelmiş Olabilir

Son dakika haberi… Fransız bilim insanları, 2019’un son aylarında çekilen binlerce göğüs filmi röntgenini incelemelerinin ardından corona virüsü (koronavirüs) salgının Avrupa’ya Kasım ayında geldiğine yönelik bulguların bulunduğunu açıkladı.

Son dakika haberine göre dünyayı etkisi altına alan corona virüsü (koronavirüs) salgının diz çöktürdüğü Avrupa‘da can kaybı sürüyor. Fransız bilim insanları, 2019’un son aylarında çekilen binlerce göğüs filmi röntgenini incelemelerinin ardından koronavirüs (Covid-19) salgının Avrupa’ya Kasım ayında geldiğine yönelik bulguların bulunduğunu açıkladı.

Fransa’nın Haut-Rhin bölgesindeki Colmar kentinde bulunan Albert Schweitzer Hastanesi’nden Dr.Michel Schmitt ve ekibi, 2019’un son aylarında çekilen binlerce göğüs filmini incelerken koronavirüs ile benzer iki bulgu belirledi.

2 BİN 500 RÖNTGENDE KORONAVİRÜS BULGUSU

Dr. Schmitt ve ekibinin 16 – 18 Kasım 2019 tarihleri arasında çekilen göğüs filmlerini analizi sırasında yaklaşık 2 bin 500 röntgende koronavirüs bulgularına benzer bulgular rastlandığı ifade edildi. Sonuçların henüz çıkarılamayacağını ve ekibinin virüsün yayılmasını haritalamak için Ekim’e kadar uzanan X-ışınlarına bakacağını söyleyen Dr. Schmitt , “Geleceği ancak geçmişi anlarsak yönetebiliriz. Bugün bu salgını açıkça anlamıyoruz. Bu hükümetin yönetim stratejisini tamamen değiştirebilir” dedi.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-haber-bilim-insanlarindan-kritik-koronavirus-aciklamasi-4-haziran-41530929

Leave a Comment