Haberler Turkey Yaşam

DSÖ’den Korkutan Koronavirüs Açıklaması! “Asla Eskiye Dönüş Olmayacak”

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü DrTedros Adhanom Ghebreyesus, dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın ölümüne neden olan koronavirüs salgınu hakkında korkutan söylemelerde bulundu. Ghebreyesus, “Sizlere dürüst olacağım. Gelecekte eski normale asla geri dönüş olmayacak” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın ölümüne neden olan koronavirüs salgını hakkında korkutan söylemelerde bulundu. Ghebreyesus, “Sizlere dürüst olacağım. Gelecekte eski normale asla geri dönüş olmayacak” dedi.

İlk olarak Aralık 2019’da Çin’in Hubei eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dünya genelinde 650 binden fazla insan hayatını kaybetti, 16 milyon 300 binden fazla insan Kovid-19’a yakalandı. Pandemi ilan edilen koronavirüse karşı aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları devam ederken, Dünya Sağlık Örgütü’nden umutları bitiren bir açıklama geldi.

“ESKİ NORMALE DÖNÜŞ OLMAYACAK”
DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, DSÖ’nün İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan merkezinde basın toplantısı düzenledi. Ghebreyesus, “Sizlere dürüst olacağım. Gelecekte eski normale asla geri dönüş olmayacak” ifadelerini kullandı.

“KORONAVİRÜSE İKİNCİ KEZ YAKALANILMASI KONUSUNDA TAM BİR CEVABIMIZ YOK”
Öte yandan DSÖ’den geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenmiş hastalara virüsün tekrar bulaşıp bulaşmayacağına ilişkin “tam bir cevabın” bulunmadığı, bu konuda araştırmaların “aktif şekilde” devam ettiği belirtilmişti.

Kaynak: https://www.takvim.com.tr/dunya/2020/07/26/dsoden-korkutan-koronavirus-aciklamasi-asla-eskiye-donus-olmayacak/3

Leave a Comment